Düğün Pozu Önerileri

Düğün çiftlerinin en büyük endişelerinden biri fotojenik olamamak ve poz verememek, fotoğraf makinasının karşısında rahat olamamaktı. Düğün öncesi yapılan ön görüşmelerde uzun zaman ayırdığımız ve henüz düğün fotoğraflarını çekmediğimiz çiftlerin de benzer endişeleri olması nedeniyle en güzel düğün fotoğrafı pozları ve düğün fotoğrafı çekim tavsiyeleri için bu içeriğini oluşturduk.

En güzel düğün pozları için en önemli ve temel nokta aslında çalıştığınız düğün fotoğrafçısının sizi rahatlatıp, mümkün olduğunca doğal duracak, estetik kaygıların ön planda olduğu ve duygu içeren fotoğrafları sizin için üretebilmesidir. Bu konuda tüm yük düğün fotoğrafçının sırtında gibi görünse de gelin ve damatlarında dikkat etmesi gereken bir kaç küçük püf noktası mevcut!

Düğün fotoğrafı pozları ile ilgili önceden biraz hazırlık yapmak, biraz fikir almak ve o güne en iyi şekilde hazırlanmak size düğün fotoğrafı çekiminde hem zaman kazandıracak, hem de fotoğraf çekiminin ardından bazı pişmanlıkları yaşamanızı da engel olacaktır.

Düğün fotoğrafçılığında poz verdirmek ve bunun doğal görünmesini sağlayabilmek zamanla kazanılan bir tecrübedir. El konumunda hafif ayarlamalar, ayak konumlandırma, baş pozisyonu, yüz ifadeleri ve vücut duruşu düğün imgesinin tüm ruh halini ve hissini yansıtır.

Düğün fotoğrafı çekiminde en önemli noktalardan birisi doğal olmanızdır. Mutlaka yüksek enerjili,motive,görünün ve gülümseyin!

Düğün günü stresten uzak rahat, rahat poz verebilmeniz için öncelikle düğün fotoğraf çekimi öncesi iyi dinlenmiş olmamalısınız. Düğün günü size enerji verebilecek yiyecek ve içecekler tüketmelisiniz.

Aşağıda düğün pozları için bir kaç farklı poz örneğine göre ipuçları sunacağız.

Düğün Pozu 1 :
Bu poz bir düğün fotoğrafı için en klasik pozlardan birisidir. Bazı durumlarda bu klasik pozu biraz farklılaştırabilir V duruşunu, kapalı duruş pozu ile birleştirerek klasikten uzak düğün pozları çekilebilir. Bu tür klasik ve sade pozlarda en temel unsur ellerin konumu ve bakışlardır.Düğün fotoğrafları çekiminde poz vermenize yardımcı en güzel aksesuar ise gelin çiçeğidir. Ellerin konumlarını ayarlarken aksesuar olarak kullanacağımız el çiçeği bize daha estetik, daha şık düğün fotoğrafları üretmemizde yardımcı olacaktır. Damat pozu genelde tek elin cepte olduğu, dik duruş ile estetik bir görünümün sağlandığı durağan pozlardır.

Düğün Pozu 2 :
Düğün pozu çektiren çoğu çift için dudak dudağa pozu olmazsa olmazlardandır ama bu durum pozu klasik bir düğün pozu yapmaz. Çünkü bir düğün fotoğrafını özel kılan duygusudur. Unutmayın ki düğün fotoğrafı çekiminde yaşadığınız tüm duygular mutlaka fotoğraf sonuçlarına yansıyacaktır. Fotoğrafcı orada olduğunu çifte hissettirmeden çekimini yapmalıdır.Düğün Pozu 3 :
Bırakın mutluluktan havalara uçtuğunuzu herkes görsün! Düğün fotoğrafları genelde durağandır ama siz uzun yıllar geçse de düğün günü fotoğraf çekiminde ne kadar eğlendiğinizi arkadaşlarınıza anlatabilmelisiniz. Bir kaç adım geriye doğru çekilin ve eşinize doğru hızlıca koşun. Eşiniz sizi yakalayıp havada iken siz kendi etrafında döndürsün ,bırakın gelinliğiniz uçuşup dalgalansın.Düğün Pozu 4 :
Evlilik gecesi geleneksel olarak damatların gelinleri eve girerken kucaklarına almaları bu fotoğraflara sempatiklik katarDüğün Pozu 5 :
Çoğu çift için dans pozu, bir düğün fotoğrafı için en klasik, en sıradan pozlardan biridir.Dans pozu çiftlerin kabiliyeti ve koordinasyonuna bağlı olarak sıra dışı ve dinamik bir biçimde de fotoğraflanabilir. Deniz kenarının maviliği ve ağaçlık yeşil alanlar fotoğraflara renk ve dinamizm katar.Düğün Pozu 6 :
Çiftinizin arkasında ağaç gövdesi,bina kolonu,direk olmamasına dikkat edin,bu tür unsurlar sağda yada solda olabilir fakat modelinizin baş yada gövdesinden çıkıyor etkisine sebep olacak konumların olmayacağı açılara ,arka fondaki nesne ve mimari yapılara dikkat edin.Düğün Pozu 7 :
Gitar,keman müzik enstrümanı ve balon,çiçek ,kalp,yazı gibi formlar kullanarak fotoğraflarınıza romantizm,dinamiz katmak mümkündür.Aksesuar görünür olsun ama ön plana çıkarak tüm kareyi de kaplamasın,sadece yardımcı araç,aksesuar olsun.Düğün Pozu 8 :
Agaclık alan ve derinlik sunan tünel tarzı mimari ve yeşil ağaçlık bölgeler fotoğraf kerenize 3 boyut etkisi katar.Düğün Pozu 9 :
Eller ,saçlar,ve gelin tacı,çiçek,renkli balon ,perde,ağaç yaprakları,ayna ve şemsiye gibi aksesuarlar fotoğraflara renk ve romantizm katar.Etiketler: Kocaeli Düğün Fotoğrafı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - Kocaeli Dış Mekan Çekim - Kocaeli Fotoğraf Çekim - Kocaeli Video Çekim - Kocaeli Drone Çekim - İzmit Düğün Fotoğrafı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - İzmit Dış Mekan Çekim - İzmit Fotoğraf Çekim - İzmit Video Çekim - İzmit Drone Çekim -