Düğün Fotoğrafçısı Seçimi

Düğün gününüzü bir kez yaşayacaksınız, en güzel fotoğraf kareleri çekilmeli ve ömür boyu seyretmeli dost ve arkadaşlarınıza heyecanla gösterebilmelisiniz portfolyosunu beğendiğiniz fotoğraflarla dolu olan fotoğrafçıyı seçerek ilk kriteri belirlemiş olursunuz. Ancak gerçek bir seçim sürecinde olaylar biraz daha karışık bir hal alabilir, çekilen kareler hem sizin zevkinize hitap etmeli hem de fotoğrafçı anlık farklı kareler yakalayabilmeli, yani düğün çifti ile fotoğrafçı arasında güçlü bir iletişim olmalı .İşte size düğün fotoğrafçısını seçebilmek için karar vermenizi kolaylaştıracak tavsiyeler;

1. Seçim işine bir
fotoğrafçı seçiminden
önce beğendiğiniz bir
düğün fotoğraf tarzını
seçerek başlayabilirsiniz. Belirlediğiniz tarz sizi fotoğraflarda farklı yansıtır. Aynı zamanda fotoğrafçıya ayıracağınız süreyi ve iletişiminizi de etkiler.

2. Hangi
düğün cekim hizmetlerini
talep ettiğinizi netleştirin ve
düğün günü
öncesi tüm detayları mutlaka konuşun; Bu hizmetler genellikle çekim süresi, mekan sayısı, düzenleme, baskı, albüm ve video,
drone ile havadan cekim
olarak paketler halinde sunulmaktadır. Bunlara önceden karar vermek fotoğrafçınızla olan görüşmenizi daha olumlu geçirmenizi sağlayacak ve sizi istemediğiniz bir hizmeti alma masrafından kurtaracaktır.

3. Bütçenizi belirleyin ancak asla
bütçenize göre fotoğrafçı seçmeyin.
Beğendiğiniz fotoğrafçıları listeleyin ve sonra bu listeyi bütçenize göre daraltın. Fotoğrafçı için belirlemiş olduğunuz bütçe, maddi olarak kaldıramayacağınız fotoğrafçıları otomatik olarak eleyecektir. Elemek istemediğiniz fotoğrafçı ile fiat ve taksit, albüm paketi vb konuları konuşarak fiyat konusunda indirim talep edebilirsiniz, fakat işin ucuzuna kaçarak sakın düğün gününüzü zehir etmeyin.

4.
Düğün fotoğrafçısının
tecrübesi,kullandığı kamera,lens,ekipman,aksesuar ,ışık sistemini çok anlamasanızda mutlaka sorgulayın ve internetten belli anahtar kelimeleri sorgulayın, hele ki ışık konusunu bilmeyen ve kamera üstündeki built-in denilen basit flaş kullanan fotoğrafçı ile hiç çalışmayın çünki ya ışık yüzünüzde patlar yada yüzünüzde gölgeler seyredersiniz.Lens çeşitliliği ve ışık sistemi kaliteli fotoğrafın temel unsurlarıdır.

5.
Profesyonel Düğün fotoğrafçıları
Full Frame(24x36 mm) kamera ,4K video çekebilen video kayıt sistemleri kullanır ve uzaktan tetiklenebilen flaş (ışık) sistemi, ve gölge reflektörleri kullanırlar.

6. Fotoğrafçıları araştırın ve bir liste yapın. internet üzerinde yapacağınız araştırmaların yanında arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza, gittiğiniz kuaföre veya güzellik merkezlerine
fotoğrafçı seçimi
konusunda danışabilirsiniz. Sizinle paylaşacakları deneyimler seçiminizi çok önemli ölçüde etkileyebilir.Internet bu konuda size yardımcı olacaktır.

7. Düğününüz konusunda bir danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız veya
fotoğrafçı seçimi
için detay araştırma yapmak istiyorsanız www.dugun.com gibi profesyonel sitelerden de faydalanabilirsiniz ve sehrinizdeki düğün fotoğrafçılarının yanısıra düğün salonu ve kuaför salonu gibi hizmetlere de buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

8.
Düğün günü
hangi mekanlarda çekim yapılacak ise tahmini kaç fotoğraf teslim alacağınızı,fotoğraf ebatlarını, fotoğraf düzenleme işleminden sonra teslimatın kaç gün içinde yapılacağını (normal süre 2 haftadır,yani teslimat içeriğini ( DVD/Flaş bellek,albüm paketi) albüm örneğini, albüm paket içeriğini, ve fiatı mutlaka sorgulayın. Ucuza kaçarken düğününüz zehir olmasın.

9. Çekim Sözleşmesi imzalayın. Ülkemizdeki sıkı rekabet sebebiyle bazen hizmet aldığınız kişiler sırf işi alabilmek adına her şeye "Tamam" diyip son dakika sizin canınızı sıkabilirler.Son dakika sürprizleriyle karşılaşmamak adına
fotoğrafçınızla
da neyi, nasıl, ne zaman teslim edeceğini netleştirip bunu yazılı olarak belirtirseniz yasalarca da korunmuş olursunuz. Sonuçta hayatınızın en önemli günlerinden birini kendilerine emanet edeceksiniz

10. Beyaz eşya ,elbise ve mobilyalarınıız zamanla yenileyeceksiniz çok lükse kaçmaya gerek yok fakat
fotoğraf çekiminizi
hayatınızda 1 kez ve 1 gün yaptıracaksınız onun için stilinize uygun fotoğrafları çekebilecek tecrübeli ve donanımlı bir düğün fotoğrafcısına çekim yaptırın çünki o günün tekrarı olmayacak.

11. Herşeyden ötesi, o güzel gününüzü ,anılarınızı,en özelinizi paylaşacağınız
düğün fotoğrafçısının
iletişim yönünün güçlü olması çok önemlidir.Uyum içinde ve eğlenir gibi çekim yapabileceğiniz bir ekibi seçmenizde fayda var.

12. Müstakbel eşinizin de fikirlerini alarak bir çekim senaryosu hazırlayarak,
düğün fotoğrafçınız
ile paylaşın ve çekime hazır olun. Böylece ilgili her bireyin bu çekimde bir fikri ve paylaşımı olacak ve güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Bu özel günün mutlu ve neşe dolu geçmesi , farklı,neşeli,AŞK dolu renkli fotoğraflar dileriz.

Etiketler: Kocaeli Düğün Fotoğrafı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - Kocaeli Dış Mekan Çekim - Kocaeli Fotoğraf Çekim - Kocaeli Video Çekim - Kocaeli Drone Çekim - İzmit Düğün Fotoğrafı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - İzmit Dış Mekan Çekim - İzmit Fotoğraf Çekim - İzmit Video Çekim - İzmit Drone Çekim -