Kocaeli - İzmit Dış Mekan Çekim Yeri Önerileri

Kocaeli ili çevresinde evlenecek çiftlerin Dış mekan düğün fotoğraf çekimi için mekân seçeneği oldukça fazladır.

Son yıllarda dış mekân çekimi lokasyonu sayısı artmıştır. Doğal ve yapay mekanlar çiftlere farklı romantik ve egzotik ortam sunmaktadır. Tabiki düğün çifti ve fotoğrafçının çekim senaryonu ortamı renklendirmektedir.

Peki, en güzel gününüze dair yıllarca anı olarak saklayacağınız bu fotoğrafları nerelerde çekinmelisiniz?
Öncelikle partneriniz ile aranızdaki uyumu belirleyerek ortak karar doğrultusunda mekân belirleyin. Daha sonra düğün fotoğrafçınız ile konuşarak nasıl ,hangi stil düğün kareleri istediğinizi ,dış mekan düğün çekim senaryonuzu paylaşıp netleştirmenizi öneririz.

Fotoğraflarınızın teması romantizm olsun diyenlerdenseniz, seçmeniz gereken mekân mutlaka deniz kıyısı yada yeşil tonlamanın cok olduğu bir park olabilir. Sahilde oturarak, sarılarak ve hatta koşarak vereceğiniz pozlar denizin mavisi ile bütünleşerek mükemmel bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Doğal bir çekim yapmak isteyenlerdeniz bir diğer çekim alanlarından biri olan parklar, yeşil doğası ile doğal pozların vazgeçilmezi olacaktır. Ağaçların altında hem keyifli hem de doğal çekim olanağı sunan parklar, renkli balon ya da şemsiye kullanımı enfes pozlar sunmaktadır. Eğer farklı ortamların bir arada olduğu mekanlar istiyorsanız ,bu hizmeti veren fotoğraf platolarından ücreti karşılığında faydalanabilirsiniz,sadece randevu almanız yeterli olacaktır.Farklılık oluşturmak isteyen çiftlerin bir diğer tercihi olan tren garları, tebessüm yaratan fotoğraf seçenekleri ile son zamanların en çok tercih edilen mekânlarından biri haline gelmektedir.

Hayatınız boyunca özlemle beklediğiniz o mutlu günü, dış mekânlarda çekilen mükemmel ve farklı fotoğraflar ile kusursuz yapmak sizin elinizdedir.

İşte Kocaeli çevresindeki dış mekan düğün çekim yeri önerilerimiz;

1.
Köseköy Pera Kır bahçesi ve Foto Plato

İki kardeşin girişimi ile farklı konseptlere hitap edecek şekilde dizayn edilen, yeşil,romantik pembe,güneş sarısı,ask kırmızısı içeren ,kuş cıvıltıları arasında çekim isteyenler için çok güzel bir ortam, Düğün fotoğrafçılarının önerileri ile sürekli yeni sahneler sunan bir bahçede çekim size zaman kazandıracak ve istediklerinizi bir arada sunacaktır. volkswagen araç, LOVE ,AŞK yazıları, saman balyaları ve çiçekli salıncak ihtiva eden büyük bir bahce içinde 130 TL gibi bir ücreti karşışlığında hizmet almak mümkün. farklı,romantik fotoğraf karelerini bir arada istiyorsanız tavsiye ederiz. Ayrıca soft romantic müzik eşiliğinde yemekli cemiyet ve nişan,kına gecelerinizi burada yapmanız mümkün2.
Sekapark

580 bin m2lik alanda bulunan, adını eski Seka Kağıt Fabrikası’ndan alan yeşil ve mavinin buluştuğu doğal bir park alanı ve iskeleleri ile farklı bir mekandır.
Kocaeli’de her yaştan insanın buluştuğu bu park da; kağıt Müzesi, kent Müzesi, iskele, marina , bisiklet ve yürüyüş yolu,çocuk oyun parları,uçurtma tepesi ışık kuleleri, denize inen kızak alanları, rıhtım ışıklandırmaları, dinlenme alanları, deniz kenarında büfeler, dinlenme sahaları ile tüm ziyaretçilere farklı ortamlar sunmaktadır. Yemekli düğün mekanı imkanları da mevcuttur. Yeşil ve mavinin buluştuğu bu ortamda salıncak,iskele,oyun alanlarında,yanıp sönen ışıklar altında çok farklı kareler yakalayabilirsiniz. Dış mekan düğün çekim ortamı olarak akla gelen ücretsiz mekanlardan ilkidir. Sadece öncesinde bu parkı ziyaret edip çekim senaryonuzu yazmanız,yerleri belirlemeniz faydalı olacaktır. Şehir merkezinden araçla gidilebilir. Park yeri mevcuttur,
Kozluk Mah. Seka Park Alanı İzmit / KOCAELİ İzmit’ten: 4 Km / 10 Dk3.
İzmit Saat Kulesi ve Av Köşkü

İzmit’in Merkezinde saat kulesi yanında olan Kasr-ı Hümayun (Av Köşkü) ilk kez IV. Murat Döneminde ahşap temeller üzerinde inşa edilmiştir.Sultan Abdulaziz av köşkü olarak kullanmıştır.İki katlı olup barok mimariyle inşa edilmiş. Dışı duvar ve çitlerle çevrili olan köşke giriş 5 Tl.Yaz aylarında Açılış 09:00 Kapanış 19:00 saatleri arasında.İçerisinde büyük bir yeşil alanı ve çeşitli ağaçlar, yürüme parkuru mevcut.Köşk içerisinde çekim yasak.Fakat dışında yapılıyor. Saat kulesi için ücret söz konusu değil. Yanındaki kafe de dinlenip cay içmek mümkün. İzmit Saat Kulesinde birkaç poz almak gayet güzel olacaktır. Şehir merkezinden araçla gidilebilir.
Kemal Paşa Mah. Saray Yokuşu İzmit Merkez / Kocaeli İzmit’ten: 4 Km / 10 Dk4.
Selim Sırrı Paşa Konağı

Av Köşküne yakın olan bu konak Av köşkünün üst sokaklarında yer alıyor. Şehir merkezine 800 metre mesafede bulunan Sırrı Paşa Konağı’na yaya olarak da gitmek mümkün. Araçla gidecekler dik bayır sokak aralarına da araç park edebilir.
Hacı Hasan Mah. Sırrı Paşa Cad. No:18, İzmit/Kocaeli İzmit’ten: 2 Km / 10 Dk5.
Kandıra/Kefken Pembe Kayalıklar & Sahil

Pembe kayalıklar mevkii, ilginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken güzel ve doğal yerlerden biri. Suyun içinde yumuşak olan kayalar çıkarıldıktan sonra sertleşme özelline sahip oluşu nedeniyle Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgen olarak kesilerek deniz yoluyla İstanbul’a taşınmış, Sultanahmet Camii dâhil birçok caminin yapımında, Rumeli Hisarı yapımında kullanılmıştır. Pembe renk kayalar ve mavi denizin buluştuğu güzel mekanda akşam üstü güneş batarken harika kareler yakalamanız mümkündür.
İzmit’ten: 70km / 1 Saat 15 Dk6.
Hereke Wilheim Köşkü

Kocaeli Körfez ilçesine bağlı Hereke’nin merkezinde olan Wilheim köşkü 1884 yılında Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm’in Osmanlı İmparatorluğunu ziyaret edişi nedeniyle Yıldız Sarayında yaptırılarak bu alana bir günde monte edilmiştir. İki yapıdan oluşan köşk Marmara Denizi’nin kenarında bulunuyor. Hereke D100 karayolu üzerinden, Hereke Merkeze doğru inin. Agah Ateş Mahallesi’nde deniz kenarında bulunuyor. Tarihi mekan ve estetik mimari çevresinde güzel kareler yakalamak mümkündür.
İzmit merkezden: 32 km / 30 dk uzaklıkta.7.
Seka Kamp Cafe-Sapanca gölü çevresi-Maşukiye

Maşukiye’ye yakın göl kenarındaki cafe ve bahçesinde belirli bir ücret (50-100 TL) ödeyerek çekim yapılması mümkün , yürüyüş yolu ve iskelede çok estetik mavi ve yeşil arka fonlarda çekim mümkün.
İzmit merkezden maksimum 20-30 dak uzaktadır ve park yeri mümkündür.8.
Izmit Eski Tren Garı

Tarihi tren garı romantik bir dış mekan fotoğraf çekimi sunmakta,ve farklı dış mekan fotoğraf kareleri yakamalanıza imkan vermektedir,çekim ucreti söz konusu değildir9.
Ayçiçeği tarlaları

Yaz aylarında sarı yeşil renklerle çok fantastik ve romantik bir ortam oluşturan çevre köylerdeki Ayçiçeği tarlalarında dış mekan ve havadan çekimler size unutulmaz anılar bırakacaktır. Akmeşe,Uzuntarla,ve Kefken,Kerpe civarında ayçiçeği tarlası bulmak önceden yeri belirleyip, tarla sahibinden izin almak ve çekim zamanını yol süresini dikkate almakta fayda vardır.10.
Doğu Kışla gençlik parkı

Mehmet Ali paşa mahallesinde , Tramway hattının yanında bulunan park oldukça yeşil ve havuzlar içeren bir mekandır. İçinde oyun alanı, çekim için köprüler ve tarihi formda sütunlar içeren,fıskiyelerin olduğu geniş bir yeşil alanı kapsar. Şehir merkezinden 7-10 dak uzakta olup, giriş kapılarına yakın araç park yerleir mevcut olup,giriş ücretsizdir,ayrıca çekim sonrası dinlenebilmek,kıyafet değiştirebilmek için uygun mekanlar ihtiva eder.Etiketler: Kocaeli Düğün Fotoğrafı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - Kocaeli Dış Mekan Çekim - Kocaeli Fotoğraf Çekim - Kocaeli Video Çekim - Kocaeli Drone Çekim - İzmit Düğün Fotoğrafı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı - İzmit Düğün Fotoğrafçısı Seçimi - İzmit Dış Mekan Çekim - İzmit Fotoğraf Çekim - İzmit Video Çekim - İzmit Drone Çekim - Kocaeli Dış Mekan Çekim Yeri - Kocaeli Dış Mekan Çekim Yerleri - İzmit Dış Mekan Çekim Yerleri - İzmit Dış Mekan Çekim Yeri -