Dış Mekan Çekim Önerileri

Düğün fotoğrafçınız ile doğru iletişim kurmak ve çekim planı yapmak,senaryonuzu yazmak çok önemlidir.

Düğün günü için dış mekan yerini ,zamanını ,süresini belirlemek ve gerekiyorsa çekim alanı için izinleri almak,özel mekanda yapılacak çekim ücretini öğrenmek hayat kurtarır.

Düğün sonrası da özel bir mekan yada deniz kenarında,ayçiçeği tarlasında çekim yaptırarak hayalinizdeki ortamı oluşturabilirsiniz.Çekim senaryosunu birlikte yazmak unutulmaz anıları yakalamak için bir etkendir.

Düğünden sonra geriye bakıp yalnızca anılarınızı tazeleyeceğiniz mutlu karelerinizin kaldığını düşünürsek, bir düğün gününün en önemli detayının düğün fotoğrafları olduğunu söyleyebiliriz.

Dış mekan çekim önerileri

Konforunuz ve harika düğün dış mekan fotoğrafları için faydalı ipuçları;

1. Düğün dış mekan çekimi öncesi, kuaföre ne zaman gidilip ne zaman hazırlıkların tamamlanacağını planlayınız ve aşırı makyajdan uzak durun ,mümkünse rahat bir gelinlik seçerek hareket kabiliyetinizi ve konforunuzu arttırın.

2. Çekim alanının neresi olacağını mutlaka düğün fotoğrafçınız ile planlayın,çekim senaryosunu birlikte hazırlayın ve çekim alanını düğün günü öncesi mutlaka ziyaret edip, çekim pozlarını kafanızda canlandırın. Çünkü bu sizin düğününüz olacak.

3. Dış mekan düğün çekimi için saat 10:00-12:00 ve 14:00-17:00 zaman aralığı yatay ve sert olmayan gün ışığı için etkili olacaktır.

4. Internetten bulacağınız örnek fotoğraf stillerinden faydalanacağınız gibi kendi stilinizi de oluşturup farklı romantik fotoğraflar elde edebilirsiniz,yani tamamen taklitten kaçının.

5. Gelin,damat ve cift olarak farklı pozlardan birkaç adet çekilmesi, daha sonra albüm oluşturma ve sosyal medyada paylaşımınız için faydalı olacaktır.

6. Işık ve ortamı iyi kullanın,ucuz olsun diye basit makine,tablet,mobil telefonlar ile çekim yaptırmayın, deneyimli bir fotografcı ve iyi ekipmanlar ile çekim yapılmasını tercih edin. Mobilya ve beyaz eşyanızı ileride yenileyebilirsiniz ama fotoğraflarınızı tekrar çektirmeniz çok zordur.

7. Çekim süresince size yardımcı olacak arkadaş yada yakınlarınızla çekim yaptırın, mecbur kalmadıkça kaynana,teyze,hala,eleştiri dozu yüksek akrabalar ,büyükler ile çekime gitmeyin.

8. Yanınızda rahat etmenizi sağlayacak topuksuz ayakkabı ve düğün kıyafetlerinizin kirlenmesini önleyecek örtü vs bulundurun.

9. Ömrünüz boyunca unutmayacağınız bu güzel gününüz de motivasyonunuzu yüksek tutun ,stresten uzak durun ve yüzünüzde gülümsemeniz eksik olmasın.

Dış mekan çekim önerileri

Düğün dış çekim mekanını belirlemek;

Önce nasıl bir mekanda çekim istediğinize karar vermelisiniz.

Tarihi bir mekanın atmosferinde mi, mevsim tonlarının tümünü içinde barındıran doğal bir alanda mı, yoksa fotoğrafa değişik bir hava katabilecek bir yer mi istersiniz?

İletişim işbirliği ve güzel kareler yakalamak için çok önemli;

En önemli günün fotoğraflara en iyi şekilde yansıması için öncelikle birlikte çalışacağınız düğün fotoğrafçısı ile iletişiminin çok iyi olması gerekir. Her düğün farklı ve kendine özel olduğu gibi her fotoğrafçının da kendine özel bir tarzı vardır.

Düğün fotoğrafçınıza zevk ve isteklerinize göre uygun taleplerinizi aktarabilir çekim sürecini siz de yönledirebilirsiniz; ayrıca fotoğrafçınız kendi portfolyusu ile işinizi kolaylaştırıp sizi rahatlatıp doğru yönlendirmeleri ile size çok yardımcı olacaktır. İyi bir iletişimin verdiği rahatlık fotoğraflarınıza da yansıyacaktır. Poz vererek yapılan dış çekim çalışmalarında dahi doğallık ön planda olmalıdır.

Farklı açı ,spontane anları yakalayabilen profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışın.

En güzel düğün pozları için ışık, arka plan, doğal spontane anları pozlamak ne kadar önemliyse, fotoğrafçının yaptığı işe olan tutkusu, sizinle işbirliği yapması ve bundan keyif alması da diğer hususlar kadar önemlidir.

Farklı Lens kullanımı ,ışık sistemi ve aksesuar çeşitliliği de çok önemlidir.Düğün dış mekan fotoğrafçınızın flaş kullanmadan ,doğal ışık ile uzaktan çekim yaparak ve o güzel anın büyüsünü bozmadan en güzel kareleri kaydetmesi de çok önemlidir.

Etiketler: Kocaeli Dış Mekan Çekim - Kocaeli Dış Mekan Çekim Önerileri - İzmit Dış Mekan Çekim - İzmit Dış Mekan Çekim Önerileri - Kocaeli Düğün Resmi - İzmit Düğün Resmi - Kocaeli Düğün Fotoğraf - Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı - İzmit Düğün Fotoğraf - Kocaeli Dış Mekan Fotoğraf - İzmit Dış Mekan Fotoğraf - Kocaeli Fotoğrafçı - İzmit Fotoğrafçı İzmit Düğün Fotoğrafçısı -